O nama
Naš dom je u ovom regionu. Sa vama i uz vas.
NLB Banka a.d. Podgorica
Bulevar Ivana Crnojevića br. 171, 81000 Podgorica

Osnovni podaci o banci
NLB Banka, kao članica najveće bankarske grupacije u regionu Jugoistočne Evrope i druga po veličini banka na crnogorskom tržištu, ima posebnu odgovornost da znanjem i iskustvom svojih zaposlenih dalje unapređuje usluge, razvija ponudu i posvećeno radi na još boljem korisničkom iskustvu svojih klijenata sa krajnjim ciljem da odgovornim poslovanjem uzvrati zajednici i doprinese poboljšanju kvaliteta života građana.
Banka uspostavlja dugoročne poslovne odnose sa klijentima u ključnim segmentima, kreirajući za njih dodatnu vrijednost uz adekvatan prinos za Banku, poštujući pritom standarde održivog poslovanja, u skladu sa Principima društveno odgovornog bankarstva Ujedinjenih nacija čije je NLB Grupa potpisnica. Banka aktivno radi na optimizaciji, automatizaciji i digitalizaciji internih procesa, što za krajnji cilj vodi do najboljeg korisničkog iskustva.
Nastojimo da budemo najbolja banka za finansijske potrebe naših klijenata.
Važan dio misije NLB Grupe, pored brige o klijentima kroz predanost, znanje i inovativna rješenja, je stvaranje boljeg života i bolje budućnosti za cijeli region u kojem posluje.
NLB Podgorica u brojevima
Upoznajte se sa uslovima i poslovanjem Banke
Upravni odbor

Martin Leberle je predsjednik Upravnog odbora (CEO) NLB Banke AD Podgorica od 2022. godine. Njegova karijera u bankarskom sektoru traje više od trideset godina, tokom kojih je stekao bogato iskustvo u upravljanju rizikom, obuci i vođenju bankarskih operacija.
Od 2016. do 2022. godine, Leberle je bio generalni direktor i finansijski direktor NLB Banke AD Podgorica, gde je bio član Odbora direktora. Njegov doprinos razvoju banke i njenom poslovanju bio je značajan, a njegova ekspertiza u upravljanju rizikom i obuci dodatno je unaprijedila operacije banke.
Prije nego što je preuzeo vodeću poziciju u NLB banci, Leberle je radio u HYPO-BANK-u u Minhenu na različitim pozicijama vezanim za upravljanje rizikom i obuku. Takođe je bio generalni direktor HypoVereinsbank Hungária u Budimpešti i zamjenik predsednika Upravnog odbora JSCB HVB Bank Ukraine u Kijevu. Njegovo iskustvo uključuje i rad kao savjetnik predsednika UniCredit Bank Ukraine, kao i vođenje sopstvene konsultantske firme Martin Leberle Consulting & Training.

Lana Đurasović je član Upravnog odbora i CFO NLB Banke AD Podgorica od 2022. godine. Njena karijera u bankarskom sektoru započela je 2002. godine kao pripravnik u NLB Banci AD Podgorica, nakon što je diplomirala na Ekonomskom fakultetu u Podgorici, Univerzitet Crne Gore, sa specijalizacijom u međunarodnom biznisu.
Prije nego što je postala CFO, Đurasović je obavljala niz ključnih funkcija u banci, uključujući pozicije izvršne direktorice za finansije i finansijska tržišta, direktorice Sektora finansija i kontrolinga, kao i CDO. Njeno iskustvo obuhvata i rad kao savjetnica Upravnog odbora za finansije i finansijska tržišta, gdje je značajno doprinijela integraciji NLB i Komercijalne banke 2021. godine.
Đurasović je poznata po svom dobrom poznavanju bankarskog sistema, sposobnosti motivisanja timova i orijentaciji na rezultate. Njene vještine uključuju upravljanje vremenom, određivanje prioriteta zadataka i podsticanje produktivnosti. Takođe je stručnjak u poslovnoj i finansijskoj analizi i budžetiranju, što je čini analitičnom i organizovanom liderkom.

Dražen Vujošević je član Upravnog odbora (CRO) NLB Banke AD Podgorica od 2022. godine. Njegova karijera u bankarskom sektoru započela je 2008. godine kao pripravnik u Komercijalnoj banci AD Podgorica, nakon što je diplomirao na Ekonomskom fakultetu u Podgorici, Univerzitet Crne Gore. Vujošević je stekao zvanje magistra ekonomije 2013. godine, a 2022. godine završio je EMBA program na Poslovnoj školi Cotrugli u Beogradu.
Pre nego što je postao CRO NLB Banke, Vujošević je obavljao niz ključnih funkcija, uključujući pozicije direktora Sektora upravljanja rizicima i zamjenika direktora Sektora upravljanja rizicima. Njegovo iskustvo obuhvata i rad kao analitičar upravljanja rizicima i komercijalista u Sektoru poslovanja sa građanima. Takođe je bio član Uprave (CRO&CFO) Komercijalne banke AD Podgorica.
Vujošević je poznat po svom bogatom iskustvu iz oblasti upravljanja rizicima i vođenju različitih projekata u bankama. Rukovodio je projektom AQR u NLB Banci AD Podgorica u 2020. godini i bio je predsjednik Odbora upravljanja rizicima u Udruženju banaka u tri mandata. Njegove veštine uključuju analitičnost, organizovanost i sposobnost vođenja timova, što ga čini izuzetno kompetentnim liderom u bankarskom sektoru.

Marko Čelebić je član Upravnog odbora NLB Banke AD Podgorica od 2025. godine. Njegova karijera u bankarskom sektoru započela je 2010. godine u Nova Ljubljanska banka d.d. Ljubljana, gdje je radio kao Area Manager za međunarodno korporativno poslovanje. Tokom godina, Čelebić je napredovao na pozicije regionalnog menadžera i višeg savjetnika generalnog direktora za međunarodno tržište.
Prije nego što je postao član Upravnog odbora NLB Banke AD Podgorica, Čelebić je bio direktor NLB Crna Gora d.o.o. i NLB InterFinanz AG, Ljubljana Branch. Njegovo iskustvo obuhvata i rad kao savjetnik Upravnog odbora i šef korporativnog i SME sektora. Takođe je bio član Odbora direktora Tara Hotel d.o.o.
Čelebić je poznat po svom bogatom iskustvu u upravljanju međunarodnim korporativnim poslovanjem i vođenju različitih projekata u bankama. Njegove akademske sertifikate i edukacije uključuju Management Acceleration Program IECD, FCI Academy Training, Project finance Moody's, Green line conversation, IC-Agile Certificate, The Credential on Business Agility, i mnoge druge.

Zarija Milić je član Upravnog odbora NLB Banke AD Podgorica od februara 2025. godine. Njegova karijera u bankarskom sektoru započela je 1999. godine kao IT inženjer u Jugodata, Montenegro, nakon što je stekao višu stručnu spremu u oblasti primijenjenog računarstva na Elektrotehničkom fakultetu u Podgorici. Milić je 2004. godine završio visoku stručnu spremu u istoj oblasti, a trenutno je na magistarskim studijama menadžmenta na Ekonomskom fakultetu u Podgorici.
Prije nego što je postao član Upravnog odbora NLB Banke, Milić je obavljao niz ključnih funkcija u Addiko Bank, uključujući pozicije direktora IT operacija, BCM i cyber sigurnosti, kao i direktora za IT i digitalne operacije. Njegovo iskustvo obuhvata i rad kao direktor organizacije, IT, REM i upravljanja gotovinom u Addiko Bank Montenegro, kao i vođenje projekata u Hypo Alpe Adria Bank Montenegro.
Milić je poznat po svom bogatom iskustvu u upravljanju IT operacijama i vođenju različitih projekata u bankama. Njegove akademske sertifikate i edukacije uključuju sertifikate iz oblasti liderstva, upravljanja rizicima, ITIL 4 Foundation za IT Service Management, kao i stručna usavršavanja iz oblasti sigurnosti, operativnog upravljanja rizicima, AML i borbe protiv finansiranja terorizma.
- Antonio Argir - Predsjednik
- Marjana Usenik - Član
- Uroš Jerovšek - Član
- Liliana Lapadatoni Huluta - Nezavisni član
- Branka Pavlović - Nezavisni član
- Gordana Đurović - Nezavisni član
- Igor Macura - Član
Puni naziv | NLB Banka a.d. Podgorica |
Adresa sjedišta | Bulevar Ivana Crnojevića br. 171, 81000 Podgorica |
Adresa za prijem službene pošte | Bulevar Stanka Dragojevića br. 46, 81000 Podgorica |
Kontakt centar | 19888 |
Fax | +382 20 402-038 |
info@nlb.me | |
Swift | MNBAMEPG |
IBAN | ME25530005000000006747 |
Broj računa | 907-53001-03 |
Matični broj | 02011395 |
Broj registarskog upisa u Centralni registar privrednih subjekata Uprave prihoda i carina | 4-0006161 |
Identifikacioni broj vezan za PDV | 20/31-00089-3 |
Iznos upisanog i uplaćenog kapitala društva | 26.648.332,21 EUR |

Pridružite nam se
Postanite deo tima vrhunskih profesionalaca koji stalnim unapređenjem svojih potencijala, kao i razvojem znanja i sposobnosti zaposlenih, pružaju bankarske usluge visokog kvaliteta.

Sponzorstva
Za nas ovaj region nije samo tačka na mapi, već dom pun prilika.
Podelite sa nama svoju viziju i pridružite nam se u stvaranju bolje i održivije budućnost za nas i generacije koje dolaze.